Обговорили перспективні можливості двостороннього співробітництва в питаннях, що належать до компетенції МВС України.
Мері Акопян окреслила основні завдання та виклики, що стоять нині перед системою МВС в умовах масштабної воєнної агресії проти України, наголосивши на важливості згуртування міжнародної підтримки і допомоги у розслідуваннях вчинених проти громадян України воєнних злочинів, залученні іноземних фахівців до гуманітарного розмінування забруднених вибухонебезпечними предметами територій, звільнених від тимчасової окупації.
Окремо йшлося про важливість ефективної протидії неправдивій російській пропаганді, що продовжує спекулювати наративами розбрату і ненависті, в т.ч. розпалюючи міжнаціональну ворожнечу.
В цьому контексті було підкреслено активну громадянську позицію вірмен України, зокрема Союзу вірмен України, їхній вагомий внесок у підтримку та зміцнення обороноздатності Української держави під час повномасштабної військової агресії Російської Федерації проти України.
Заступниця міністра окремо відзначила важливість проведених у Єревані акцій солідарності з Україною.
Мері Акопян запевнила Посла у готовності МВС України ділитися з вірменськими партнерами досвідом у сфері втілення реформ у секторі цивільної безпеки з огляду на розпочаті у Вірменії масштабні зміни, що стосуються, зокрема, поліцейського відомства.
«МВС України відкрите до діалогу, - зазначила Мері Акопян, - і готове ділитися досвідом вже пройденого українцями етапу змін, напрацюваннями та успішними впровадженням ефективних проєктів».
Cтратегія реформи, розпочатої у Вірменії за дорученням прем’єр-міністра Нікола Пашиняна, передбачає створення в країні центру оперативного управління, перетворення у складі військ поліції, а також трансформації в кримінальній поліції та поліції громад. Допомогу Вірменії у цих процесах надають міжнародні партнери - США, ЄС, ОБСЄ, Всесвітній банк.