Про це сьогодні, 30 травня, повідомив заступник начальника Управління вибухотехнічної служби Національної поліції України Дмитро Каракуркчі під час брифінгу щодо підсумків гуманітарного розмінування МВС України за 95 днів війни в Укрінформ.
За словами Дмитра Каракуркчі, Національна поліція з першого дня повномасштабного вторгнення здійснює ліквідацію наслідків та розмінування місць бомбових ударів та стрілецьких обстрілів. Серед основних завдань вибухотехніків під час війни – розмінування деокупованих територій:
«Насамперед, розмінування районів зосередження противника та оперативне реагування на повідомлення про вибухонебезпечні чи підозрілі предмети. Також – огляді тіл цивільного населення, які були виявлені на території Бучі, Ірпеня, Гостомеля та інших деокупованих місць. Також здійснюється оперативне розмінування територій, які мають використовуватися силами оборони для виконання бойових завдань та оперативне розмінування об’єктів інфраструктури та життєзабезпечення, державних установ, навчальних закладів тощо».
Також одним із важливіших завдань, визначених керівництвом Національної поліції України, є розмінування зони відчуження біля Чорнобильської АЕС, Прип’яті.
«Після звільнення окупованих територій Київської, Чернігівської та Сумської областей було сформовано зведені загони вибухотехнічної служби. Загалом із початку війни вони вилучили близько 85 тисяч вибухонебезпечних об’єктів, близько 1,5 тонни вибухових речовин, очистили близько 500 гектарів територій, де відбувалися бойові дії», – повідомив Дмитро Каракуркчі.
Вибухотехнік повідомив, що зараз на Київщині проводиться розмінування сільськогосподарських угідь, які важливі для посіву. Водночас поліцейський наголосив, що виконувати будь-які роботи – будівельні, ремонтні, сільськогосподарські та інші – можна тільки після того, як вони будуть перевірені відповідними вибухотехнічними службами.
Також Дмитро Каракуркчі розповів, що наразі в Національній поліції організовано навчання щодо підготовки ідентифікаторів на рівні співробітників Нацполіції:
«Зараз йдуть курси, навчено близько 160 осіб зі складу дільничних інспекторів поліції, інспекторів патрульної поліції тощо. Крім того, у профпідготовці Нацполіції є тематика, присвячена вибуховим пристроям, тобто будь-який поліцейський може ідентифікувати предмет як вибухонебезпечний та відповідним чином повідомити вибухотехнічну службу НПУ або колег із ДСНС для того, щоб вони приїхали та відпрацювали на місці».
Поліцейський наголосив, що будь-які дії із розмінування мають проводити компетентні органи, які мають відповідні знання. Водночас за незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами передбачена кримінальна відповідальність.
Управління комунікації
Національної поліції України
© Офіційний сайт Національної поліції: https://www.npu.gov.ua/news/stoprussia/vibuxotexniki-naczpolicziji-viluchili-na-deokupovanix-teritoriyax-blizko-85-tisyach-bojepripasiv-ta-1-5-tonni-vibuxovix-rechovin/Управління комунікації Національної поліції України