Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
У Національній академії внутрішніх справ розпочалось навчання четвертого набору спеціалістів із безпеки в освітньому середовищі
Опубліковано 17 березня 2023 року о 09:45

Міністерство внутрішніх справ України спільно з Національною поліцією України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій за участі Міністерства освіти і науки України, Освітнього омбудсмена у партнерстві з Всеукраїнською Асоціацією об’єднаних територіальних громад, Асоціацією міст України, громадською організацією «Безпечний освітній простір» та за підтримки UNICEF Ukraine продовжує реалізацію проєкту «Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі».

Проєкт спрямований на підвищення рівня безпеки освітнього процесу через підготовку та впровадження у виконавчі органи територіальних громад фахівців із безпеки, знання та навички яких відповідають актуальним безпековим викликам.

Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі — це цивільна особа, яка пройде відбір і навчання, а його основне завдання — виявлення і припинення правопорушень у межах навчального закладу, участь у превентивних заходах і внесення пропозицій щодо посилення безпечного освітнього середовища.

Такі фахівці стануть своєрідними комунікаторами між органами місцевого самоврядування, поліцейськими, рятувальниками, освітянами, учнями та батьками. Їхніми основними завданнями будуть виявлення та припинення правопорушень у закладі освіти, участь у превентивних заходах та надання пропозицій щодо посилення безпечного освітнього середовища, вільного від булінгу, насильства та наркотиків.

Ректор Національної академії внутрішніх справ Володимир Чєрнєй привітав усіх присутніх на заході та наголосив, що ми разом покликані допомогти Державі у створені безпечних умов для наших дітей під час освітнього процесу. Запросив учасників проходити навчання активно, шукати відповіді на всі запитання, які їм знадобляться для подальшої практичної реалізації проєкту, а допомагати їм у цьому будуть викладачі Національної академії внутрішніх справ, поліцейські та рятувальники, які поділяться теоретичними та практичними знаннями, вміннями та навичками.

Заступник начальника Управління моніторингу дотримання прав людини МВС Руслан Сабіров зауважив, що питання безпеки освітнього процесу не є новим для суспільства, однак особливої актуальності набуває в умовах повномасштабної війни в Україні, коли порушуються можливості забезпечення базових потреб людини, в тому числі дітей. Міністерство внутрішніх справ та центральні органи виконавчої влади, які входять до сфери управління Міністерства, особливо Національна поліція України та Державна служба України з надзвичайних ситуацій докладають максимум зусиль для того, щоб навчальні заклади мали безпечні умови для перебування в них дітей, викладачів, персоналу та інших членів громади під час надзвичайних ситуацій.

Відтак, у Національній академії внутрішніх справ, почалося навчання 24 фахівців, які згодом працюватимуть в 24 територіальних громадах 11 областей Україні. Цей проєкт дасть змогу громадам побудувати середовище для дітей вільне від булінгу, наркотиків і насильства.

УМДПЛ МВС
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux