Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Олександр Тарасенко: Наукова діяльність повинна бути спрямована виключно на практичні потреби підрозділів системи МВС
Опубліковано 01 травня 2024 року о 17:20

На цьому наголосив директор Департаменту освіти, науки та спорту Міністерства внутрішніх справ України під час спільної наради з проректорами наукового спрямування закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання МВС, ДСНС та вищими військовими навчальними закладами ДПСУ, НГУ. 

У сучасних умовах, коли безпека стає однією з найважливіших складових суспільства, роль науки в діяльності правоохоронних органів набуває особливого значення й відповідальності. 

«Наука є основою для розробки та впровадження новітніх технологій, які забезпечують високу ефективність захисту національної безпеки та здатність адаптуватися до змінних умов. Вона дозволяє розробляти стратегії та тактики дій, а також прогнозувати ризики, що є надзвичайно важливим у воєнний час. Наша мета це – максимально наблизити освітній процес до практики та підготувати молодь до викликів, з якими їм доведеться стикатися на службі під час та після війни. Ми не можемо дозволити собі здійснення не актуальних наукових досліджень, а також тих, що не приносять практичного результату», – підкреслив Олександр Тарасенко. 

Крім того, обговорили не менш актуальні питання, які пов’язані з науковою діяльністю в системі МВС. Насамперед – це організація  проведення заходів для молодих науковців МВС, а також міжнародна освітньо-наукова діяльність, що є інструментом залучення міжнародних інвестицій до закладів освіти МВС.
Значну увагу приділили осучасненню бібліотек. У воєнний час, коли ситуація в країні може бути непередбачуваною, збереження та доступ до знань стає критичною необхідністю. Це особливо важливо для військових навчальних закладів, де освіта та підготовка майбутніх захисників країни є пріоритетним завданням, а доступ до спеціальної літератури та аналітичних матеріалів може обмежуватись в зв’язку з безпековою ситуацією.

«Ми будемо здійснювати осучаснення бібліотек з урахуванням світових тенденцій, діджиталізуючи ті напрями, що не підпадають під обмежувальні грифи й накопичуючи базу спеціальної, обмеженої літератури. Досвід нашого університету доводить, що дуже боляче втрачати багатотисячний фонд, який збирають покоління. І ще важче його поновлювати», – зазначив перший проректор Донецького державного університету внутрішніх справ  Єгор Назимко. 

Нарада стала не лише майданчиком для обговорення актуальних питань наукової діяльності в системі Міністерства внутрішніх справ, а й демонстрацією важливості співпраці між наукою та практикою у забезпеченні безпеки та стабільності суспільства. 

Департамент комунікації МВС України


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux