Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
МВС та «Лікарі без кордонів» розпочали пілотний проєкт ранньої реабілітації українських захисників
Опубліковано 10 серпня 2022 року о 14:29

Проєкт реалізується в межах Меморандуму про співпрацю між Департаментом охорони здоров’я та реабілітації МВС та незалежною міжнародною медичною гуманітарною організацією «Лікарі без кордонів», що підписаний 9 серпня керівником ДОЗР МВС Анатолієм Смиком та головою місії MSF Крістофом Гарн’є.

Пілотний проєкт «Здійснення реабілітаційної допомоги посттравматичним пораненим» реалізовуватиметься в межах Київського гарнізону. Реабілітацію проходитимуть поранені українські захисники, як гвардійці, поліцейські, прикордонники, рятувальники, так і військовослужбовці ЗСУ.

Проєкт започаткований відповідно до рішення міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського за ініціативи MSF. Як підкреслив керівник ДОЗР МВС Анатолій Смик, досвід MSF і їхня допомога є надзвичайно актуальними, оскільки в українському суспільстві наразі побутують дещо викривлені розуміння і практика реабілітації.

«Зараз на кожному кроці говорять про реабілітацію, однак найчастіше все зводиться до масажу чи басейну. Слід розуміти, що реабілітація — це значно ширший процес, що включає, зокрема, і спеціальні вправи на спеціальному обладнанні. Лише деякі приватні центри, які мають належні ресурси, проводять таку реабілітацію. У державному секторі МВС першим впроваджує такий підхід первинної реабілітації. І, завдяки сприянню наших міжнародних партнерів, одразу на високому рівні», — зазначив Анатолій Смик.

Відповідно до укладеного Меморандуму про співпрацю, «Лікарі без кордонів» нададуть спеціальне обладнання, практичну та методичну допомогу в його використанні, залучать своїх фахівців із фізіотерапії, фізичної реабілітації та психічного здоров’я. Сторони спільно напрацюють план лікування пораненого: від надходження в заклад до виписки. Основне навантаження під час реалізації проєкту ляже на медпрацівників Головного медичного центру МВС, насамперед йдеться про відділення неврології, хірургії, травматології, нейрохірургії, де лікують поранених бійців. Подальша реабілітація захисників проходитиме в медичному реабілітаційному центрі МВС «Пуща Водиця»; планується залучення і МРЦ «Південний Буг».

Своєю чергою голова місії MSF Крістоф Гарн’є висловив вдячність Міністерству внутрішніх справ України та безпосередньо його очільникові за готовність співпрацювати з «Лікарями без кордонів» і реалізовувати такий важливий проєкт. Він також наголосив на важливості первинної реабілітації, яка має починатися одразу після операції, адже саме від цього залежить ефективність лікування й одужання воїна.

Слід зазначити, що MSF вже понад 50 років спеціалізується на військовій хірургії, а також підтримці ментального здоров’я, загальній реабілітації. Наразі організація працює в приблизно 60 країнах світу.

«Не у всіх цих країнах ми проводимо спеціалізовану реабілітацію, а лише там, де йдуть воєнні дії, зокрема, у Ємені, Гаїті, Газі, Йорданії. Однак механізм системи охорони здоров’я в Україні відмінний від інших країн, де MSF взаємодіє безпосередньо з міністерствами охорони здоров’я та соцполітики. Так, Міністерство внутрішніх справ України має свою велику систему охорони здоров’я, включаючи реабілітацію, де ми є експертами, де ми можемо й готові надати допомогу. Тому ми раді, що МВС відкрите до взаємодії, і що ми разом реалізуватимемо цей важливий проєкт», — сказав голова місії MSF.

Одразу після підписання Меморандуму фахівці з MSF разом із медиками Головного медичного центру МВС взялися до реалізації прописаних у ньому заходів: уже завезено і встановлено частину спеціального обладнання. Тривала й важлива робота розпочалася.

Департамент комунікації МВС України
Фото Олега Супруна


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux