Страти цивільних російськими військовими задокументовані та оприлюднені у всіх провідних міжнародних медіа. А також були продемонстровані на весь світ під час засідання Ради Безпеки ООН після виступу Президента України.
“Воєнні злочини РФ у Бучі, Ірпені, Гостомелі та інших населених пунктах Київщини засудили офіційні представники 45-ти країн на рівні глав держав, глав урядів, парламентів та зовнішньополітичних відомств, а також найбільш авторитетні міжнародні організації такі як ООН, ЄС, НАТО та ОБСЄ. Європейський Союз увів 5-й пакет економічних санкцій проти рф”, - зазначив Денис Монастирський.
Разом із Нацполіцією, прокуратурою та СБУ, МВС фіксує воєнні злочини РФ і разом із потерпілими та свідками збирає доказову базу.
Також Міністр зазначив, що військові Національної гвардії України, проводячи розвідку під час звільнення одного з населених пунктів колишнього Бородянського району, виявили штаб однієї з батальйонно-тактичних груп ворога.
“Серед документації бійці виявили книгу штатно-посадового обліку, поіменний список особового складу, бойовий та чисельний розрахунок, а також таблицю позивних цієї БТГ. Тож злочинці вже відомі поіменно”, - заявив Денис Монастирський.
Відомими стали й персональні дані військових-мародерів, які з білоруського міста Мозир відправили додому награбоване з українських міст Ірпінь, Буча та Гостомель.
Загалом від початку війни українські поліцейські зафіксували майже 5000 фактів порушення законів та звичаїв війни і посягання на територіальну цілісність та недоторканність України.
МВС України