На Кіровоградщині поліцейські ліквідували нарколабораторію

Наркозлочини

Протиправні дії 41-річного місцевого жителя задокументували працівники управління боротьби з наркозлочинністю в Кіровоградській області ДБН Національної поліції України. Під час санкціонованих обшуків за місцем мешкання чоловіка було виявлено та вилучено сировину та обладнання для виготовлення наркотиків, а також готові до вживання наркотичні засоби.


Всього під час обшуків з незаконного обігу вилучено 11 zip-пакетів з речовиною схожою на психотропну речовину – метамфетамін, канабіс, пластикові та скляні ємності різних об’ємів з вмістом кислот та хімічних розчинників, які використовуються для виготовлення наркотичних засобів у лабораторних умовах, загальним об’ємом близько 40 літрів, скляні колби та полімерні прозорі трубки, подрібнювачі та пристрої для вживання канабісу, кавомолку із залишками білої порошкоподібної речовини.


Правоохоронці продовжують розслідування в рамках кримінального провадження розпочатого за ч. 1 ст. 309 Кримінального кодексу України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів).
Вилучені речові докази направлено для проведення експертиз.

Якщо ж за висновками експертів вилучена речовина виявиться наркотичною, подію кваліфікуватимуть за ч. 2 ст. 313 КК України (викрадення, привласнення, вимагання обладнання, призначеного для виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, чи заволодіння ним шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем та інші незаконні дії з таким обладнанням).
Санкцією статті передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 6 років.

За матеріалами
управління боротьби з наркозлочинністю
в Кіровоградській області
Департаменту боротьби з наркозлочинністю
Національної поліції України