Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Інформація за IV квартал 2023 року

На реалізацію заходів зі створення безбар’єрного простору в органах, закладах та установах Національної поліції у 2023 році було виділено цільове бюджетне фінансування у розмірі 49,0 млн грн. Зазначені кошти були спрямовані на облаштування 85 об’єктів Національної поліції засобами безперешкодного доступу до них осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до вимог державних будівельних норм України «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (ДБН В.2.2-40:2018). Крім того, у межах виділеного фінансування було виготовлено 15 одиниць проєктно-кошторисної документації.

Головними управліннями Національної поліції в областях та м. Києві вжито заходів щодо встановлення у підрозділах поліції тактильних інформаційних покажчиків про наявність та розташування входів / виходів, назви інших приміщень, до яких мають доступ люди з інвалідністю, що відповідають вимогам ДБН В.2.2-40:2018.

На офіційному веб-сайті НПУ враховані потреби різних категорій користувачів, зокрема – людей з порушеннями зору та слуху. Для цього розроблена спеціальна програма для переведення сайту в режим, прийнятний для людей з порушенням зору, а також можливості вибору найкращого для сприйняття шрифту та кольору зображення. Для потреб людей з порушеннями зору реалізована можливість озвучування новин. Крім того, на вебсайті НПУ реалізована можливість подання громадянами з порушеннями мовлення неголосових звернень до операторів служби 102. Указані заходи були здійснені в межах розроблення вебпорталу НПУ в рамках бюджетних асигнувань на діяльність Національної поліції України.

З урахуванням вимог статті 75 Закону України «Про Національну поліцію» на базі закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, щороку організовується підвищення кваліфікації для всіх категорій поліцейських за типовими навчально-тематичними планами. Зазначеними планами передбачено вивчення наступної тематики: «Права людини. Верховенство права. Конституціоналізм. Міжнародні стандарти у сфері прав людини. Свобода від катувань, жорстокого, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання. Практика Європейського суду з прав людини. Свобода та особиста недоторканість. Право на приватність. Гендерна рівність. Формування гендерної компетентності відповідно до стандартів ООН та НАТО»; «Толерантність та недискримінація в роботі поліцейського. Взаємодія поліції та суспільства на засадах партнерства»; «Професійна етика. Основи професійної етики працівників правоохоронних органів. Правила етичної поведінки поліцейського. Основні принципи діяльності поліцейського. Ефективна комунікація. Спілкування. Невербальна комунікація. Офіційне спілкування. Діалог. Конфлікт та маніпуляція. Стресостійкість. Стрес та форми його опанування. Психологічна допомога в роботі поліцейського». Станом на 01 грудня 2023 року таке навчання пройшли 22259 поліцейських.

Також навчальними програмами первинної професійної підготовки поліцейських передбачено вивчення навчальних предметів «Основи конституційного права. Забезпечення прав і свобод людини. Практика Європейського суду з прав людини» та «Домедична підготовка». З початку 2023 року первинну професійну підготовку поліцейських пройшли 2886 осіб.

У лютому-березні 2023 року на базі державного закладу «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України», за сприянням Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) та Офісу Управління Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проєктів (ЮНОПС) організовано навчання поліцейських за програмами «Перший на місці події» та «Інструктор з надання першої допомоги». Загалом, за участі міжнародних партнерів організовано навчання з питань надання домедичної допомоги для 434 поліцейських.

Безбар’єрність – це коли зручно всім, це приймати людей таким, як вони є, поважати, допомагати та підтримувати один одного у будь-якій ситуації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux