Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Інформація за ІІІ квартал 2023 року

З метою реалізації заходів Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 366-р, видано наказ НПУ від 23.06.2023 № 552 «Про організацію виконання в Національній поліції України плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року» (далі – план заходів НПУ).

На виконання плану заходів НПУ з метою забезпечення безбар’єрного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до будівель та приміщень підрозділів НПУ проводяться ремонтно-будівельні роботи на 97 об’єктах нерухомого майна в межах реалізації  проєкту Національної поліції України «Безбар’єрність».

За інформацією Управління комунікації НПУ (далі – УК) повідомляємо, що УК НПУ в межах своєї компетенції забезпечило інформування громадськості та представників медіа про діяльність органів та підрозділів Національної поліції України у сфері реалізації цілей і пріоритетів Стратегії. Інформування здійснюється шляхом опублікування інформації про результати здійснення заходів на відомчих інформаційних ресурсах НПУ після надходження вказаної інформації до УК від зацікавлених підрозділів.

На офіційному вебсайті НПУ у рубриці «Створення безбар’єрного простору в Національній поліції України» в розділі «Громадянам» забезпечено оприлюднення результатів виконання Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

На офіційному вебсайті НПУ враховані потреби різних категорій користувачів, зокрема – осіб з порушеннями зору та слуху. Для цього була розроблена спеціальна програма для переведення сайту в режим, прийнятний для людей з порушенням зору, а також можливості вибору найкращого для сприйняття шрифту та кольору зображення. Для потреб осіб з вадами зору реалізована можливість озвучування новин. Крім того, на вебсайті НПУ реалізована можливість подання громадянами з порушеннями мовлення неголосових звернень (жестовою мовою) до операторів служби 102. Указані заходи були здійснені в межах розроблення вебпорталу НПУ в рамках бюджетних асигнувань на діяльність Національної поліції України.

За результатами здійснення моніторингу доступності для маломобільних груп населення, зокрема осіб з інвалідністю, інформації та публічних послуг та переведення публічних послуг в електронну форму повідомляємо, що у Національній поліції україни публічні та адміністративні послуги надають Департамент кадрового забезпечення та Департамент патрульної поліції.

З інформацією Департаменту кадрового забезпечення НПУ (далі – ДКЗ) відділом соціальної роботи управління соціально-психологічної роботи ДКЗ (далі – ВОСР УСПР ДКЗ), відповідно до повноважень здійснюється розгляд та опрацювання матеріалів, що надходять на розгляд комісії Національної поліції України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни поліцейських, державних службовців та інших працівників Національної поліції України. 

З метою надання методичної допомоги кадровим підрозділам органів (установ) Національної поліції України, відділом соціальної роботи управління соціально-психологічної роботи Департаменту кадрового забезпечення розробляються методичні рекомендації щодо оформлення документів, які є підставою для надання статусу учасника бойових дій поліцейським за безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, з урахуванням принципів доступності.

Також відповідно до компетенції, відділ соціальної роботи управління соціально-психологічної роботи Департаменту кадрового забезпечення бере участь в опрацюванні законодавчих ініціатив, які надходять до ДКЗ НПУ з питань, що стосуються спрощення порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій для осіб, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, в тому числі законопроєктів щодо цифровізації надання зазначеного статусу.

Департаментом патрульної поліції НПУ здійснюється надання такої адміністративної послуги як оформлення погодження маршруту руху транспортного засобу під час дорожнього перевезення небезпечних вантажів. З метою реалізації доступності надання вказаної послуги НПУ розроблено проєкт наказу Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з питань дорожнього перевезення небезпечних вантажів», яким передбачено внесення змін до Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 04 серпня 2018 року № 656. Змінами передбачено можливість оформлення та використання погодження в електронній формі. Зазначені зміни затверджено наказом Міністерства внутрішніх справ від 14 липня 2021 року № 548 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03.08.2021 за № 1001/36623.

Також за інформацією Департаменту патрульної поліції НПУ здійснюється надання адміністративної послуги як оформлення дозволу на участь у дорожньому русі транспортного засобу, вагові або габаритні параметри якого перевищують нормативні. Для отримання послуги передбачено можливість особи звернутись до суб’єкта надання зазначеної послуги за допомогою електронно-комунікаційних засобів зв’язку, що не вимагає присутності замовника послуги.

За інформацією, наданою Управлінням ювенальної превенції НПУ, у рамках проведення превентивних заходів необхідних для забезпечення літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2023 році пропонувалися: 

- благодійний ярмарок на підтримку захисників України та відзначення Дня Конституції України під гаслом «Я – українець» із використанням державних символів України, залученням національно – патріотичних гуртків та організацій;

- у формі флешмобу літню профілактичну акцію «Мій безпечний вікенд»;

- патріотичний захід із вшанування пам’яті захисників та захисниць України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

- флешмоб з дітьми, які перебувають на профілактичному обліку в поліції, під назвою  «Зав’яжи стрічку пам’яті на честь Героя».

Також, за інформацією, наданою УЮП, у червні 2023 року з нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей в усіх регіонах держави, крім тих де проходять активні бойові дії, підрозділами Національної поліції спільно з представниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій, спецпризначеннями Національної гвардії України, спортсменами фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України, органами державної виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськими організаціями організовано та проведено майже 600 святкових заходів для понад 65 тис. дітей 

Також у рамках взаємодії поліції з населенням із залученням органів державної влади та місцевого самоврядування підрозділами Національної поліції  України проведено святкові заходи під умовною назвою «Вистоїмо заради дітей» зокрема понад 2500 інформаційно-просвітницьких заходів (інтерактивні заняття, воркшопи, семінари, тренінги, бесіди, лекції, класні години) за участі представників військовослужбовців та учасників бойових дій, спрямованих на формування в учасників освітнього процесу загальнодержавної системи військово-патріотичного виховання.

Крім того поліцейськими ювенальної поліції проводяться превентивні заходи щодо профілактики випадків необережного поводження з вибухонебезпечними предметами, профілактики травмування, нещасних випадків на воді, вживання наркотичних засобів, психотропних речовин. 

Також Управлінням ювенальної превенції взято учать у заході «Святкуємо життя» за запрошенням Громадської організації «Відчуй». У заході прийняли участь діти дошкільного та шкільного віку, які мають порушення слуху.

З 01 по 15 вересня проведено акцію «Відведи дитину до школи». Захід мав на меті супровід до навчальних закладів дітей, які постраждали внаслідок воєнної агресії російської федерації.

Спільно з ДСНС проведено профілактичний захід «Єдиний урок безпеки».

З метою збереження та популяризація історії відсічі збройної агресії російської федерації проти України, а також розповсюдження та популяризації інформації про подвиги ветеранів війни, проявлені під час захисту суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості України, працівники УК НПУ здійснили наступні заходи.

Зокрема співробітники підрозділу започаткували інформаційну кампанію «Наші герої». У рамках цієї кампанії здійснюється підготовка і поширення інформаційних матеріалів (текстові повідомлення, фото та відео) з історіями про поліцейських, які несуть службу у зоні проведення бойових дій та на деокупованих територіях. Зокрема у рамках кампанії підготовлена серія публікацій про поліцейські екіпажі «Білий янгол», які здійснюють евакуацію мирного населення з населених пунктів Донеччини, де тривають бойові дії. Ще одним прикладом роботи УК НПУ та підрозділів комунікації у вказаному напрямку є підготовка та поширення інформації про діяльність окремої штурмової бригади НПУ «Лють», а також про перші здобутки бійців бригади під час бойових завдань з відсічі збройної агресії рф.

До Дня Національної поліції України було підготовлено та поширено текстові та відеоматеріали про роботу поліції за 8 років, а також в умовах повномасштабної агресії рф.

До Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави була оприлюднена інформація про проведення щорічної всеукраїнської акції «Сонях», а також матеріали про поліцейських-захисників, які загинули під час відсічі збройної агресії рф. 

Окрім того, у серпні з нагоди відзначення офіційних державних свят – Дня Державного прапора України та Дня Незалежності України – були підготовлені та оприлюднені публікації на вказану тематику. У рамках єдиної інформаційної кампанії МВС України, приуроченої до Дня Незалежності України, була підготовлена серія відеороликів з тегами #ГероїНезалежності, #Дякую_за_Незалежність.

Для охоплення більш широкої аудиторії усі повідомлення з офіційного вебпорталу Національної поліції дублювалися в офіційних облікових записах Національної поліції України у соціальних мережах «Твіттер», «Фейсбук», «Інстаграм», «ТікТок». Альтернативним джерелом розповсюдження важливої для громадян інформації став Телеграм-канал Національної поліції України, на який підписано  понад 48 тис. читачів. 

Станом на 25 вересня 2023 року кількість користувачів соціальної мережі «Фейсбук», підписаних на обліковий запис НПУ, становить понад 227 тис. осіб. Кількість читачів облікового запису в соціальній мережі «Твіттер» становить 128,9 тис. читачів. У соціальній мережі «Інстаграм» на офіційну сторінку Національної поліції підписано понад 134 тис. осіб. На акаунт Нацполіції у мережі «ТікТок» підписалося понад 163 тисяч користувачів.

Працівники кінологічної служби зі службовими собаками кінологічних центрів головних управлінь Національної поліції України в областях та м. Києві залучалися до проведення різноманітних комунікаційних заходів за участю молоді, дітей шкільного віку, ветеранів війни, осіб з інвалідністю тощо. Вказані заходи супроводжувалися демонстраційними показовими виступами кінологів зі службовими собаками; пізнавальним спілкуванням на теми безпечної поведінки, цивільного захисту, мінної безпеки; ознайомленням з професією поліцейського; виховною роботою з молоддю з питань профілактики вчинення правопорушень, протидії наркоманії; проведенням інформаційно роз'яснювальної роботи серед населення з питань запобігання та протидії випадків домашнього насильства, торгівлі людьми тощо. Проведені заходи постійно висвітлюються на офіційних сторінках Національної поліції України, головних управлінь Національної поліції в областях, відповідних сторінках у соціальних мережах.

Також, інформуємо, що на головній сторінці сайту в модулі «Корисні посилання» розміщено посилання на ресурс «Безоплатна правова допомога», де зокрема міститься інформація про мережу точок доступу до правової допомоги по всій Україні та дистанційні сервіси.

З метою вдосконалення комунікації між населенням та поліцейськими на офіційному сайті НПУ (www.npu.gov.ua) особи з вадами слуху та мовлення, у разі вчинення стосовно них правопорушень, можуть цілодобово подати звернення: на електронну адресу НПУ [email protected]; жестовою мовою у вкладці 102 «Національна поліція України».

У системі професійного навчання поліцейських запроваджено вивчення тематики щодо застосування законодавства, яке встановлює відповідальність за насильство за ознакою статі та сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом, зокрема під час проходження поліцейськими первинної професійної підготовки: відповідно до Стандарту професійної (професійно-технічної) освіти з робітничої професії «Поліцейський (за спеціалізаціями)», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.06.2018 № 669, розроблені та затверджені в установленому порядку навчальні програми первинної професійної підготовки поліцейських, яких уперше прийнято на службу в поліції; підвищення кваліфікації та спеціалізації поліцейських усіх категорій: відповідна тематика включена до затверджених  в установленому порядку навчально-тематичних планів; службової підготовки:  відповідна тематика включена до тематичних планів. 

Під час підвищення кваліфікації, яке відбувається за затвердженими в установленому порядку навчально-тематичними планами, та в рамках службової підготовки поліцейські всіх категорій опановують також питання стосовно використання антидискримінаційного законодавства, у тому числі й для захисту прав осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.

Станом на 01 листопада 2023 року первинну професійну підготовку пройшли 2487 поліцейських, підвищення кваліфікації та спеціалізацію –19397 поліцейських.

Для підвищення професійного рівня забезпечено проведення тренінгів для поліцейських щодо використання гендерно чутливого підходу під час спілкування з постраждалими, які пережили насильство в умовах збройного конфлікту. Учасниками очного тренінгу, організованого за підтримки міжнародних організацій DCAF, ООН Жінки, на тему  «Виявлення, реагування та документування випадків сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, з урахуванням підходу, орієнтованого на постраждалих» (4.04.-20.04.2023, м.  Київ)  стали 150 поліцейських ГУНП в областях, ГСУ, ДПД, УЮП та ДГІДПЛ НПУ.

За ініціативи ДГІДПЛ НПУ представники Данської Ради у справах біженців в Україні (ДРБ) в межах проєкту «Підтримка забруднених мінами та ВЗВ громад та відповідальних сторін» провели тренінг з питань інклюзії, віку, гендеру та інвалідності для 25 поліцейських Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області.

З метою популяризації здорового способу життя, соціалізації осіб з інвалідністю, у тому числі з числа ветеранів учасників бойових дій, дотримання принципів недискримінації, доступності та безбар'єрності, працівники Департаменту боротьби з наркозлочинністю НПУ з 2017 року беруть участь у міжнародних спортивних змаганнях «Ігри Нескорених» (Invictus Games).

29-30 квітня 2023 року у м. Львів відбулись Всеукраїнські змагання «Ігри Нескорених» (відбірковий тур до міжнародних змагань), у яких участь брав один працівник Департаменту боротьби з наркозлочинністю НПУ з інвалідністю, провів три види змагань та посів 2-е місце зі стрільби з лука та 3-ті місця у змаганнях із настільного тенісу та волейболу сидячи.

Наразі, запитом Міністерства у справах ветеранів України за від 13.06.2023 №5253/1.5/6.3-23 один працівник Департаменту боротьби з наркозлочинністю НПУ з інвалідністю відряджений до Державного підприємства «Олімпійський навчально- спортивний центр КОНЧА-ЗАСПА» для участі у навчально-тренувальних зборах щодо підготовки національної збірної команди України до участі в міжнародних спортивних змаганнях «Ігри Нескорених», які заплановані восени цього року.

Результати участі працівників Департаменту в указаних міжнародних спортивних змаганнях постійно висвітлюються на офіційному веб-сайті НПУ.

З метою дотримання принципів недискримінації, доступності та безбар'єрності, а також задля популяризації здорового способу життя, соціалізації осіб з інвалідністю, у тому числі з числа ветеранів учасників бойових дій, спецпризначенець управління «КОРД» капітан поліції Дмитраш М.О. ГУНП в Черкаській області, який отримав надзвичайно тяжкі поранення внаслідок ракетного обстрілу у Запорізькій області в травні 2022 року й переніс більше 5 оперативних втручань, після тривалої реабілітації та відновлення у вересні 2023 року взяв участь у міжнародних спортивних змаганнях «Ігри Нескорених» (Invictus Games) у Дюссельдорфі (Німеччина), де здобув дві срібні медалі — зі стрибків у довжину та веслування на тренажерах. - Інформація про спортивні досягнення та життєві перемоги Дмитраша М.О. неодноразово висвітлювалися сектором комунікації ГУНП в Черкаській області.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux